گل های دبستان مالک اشتر

آموزشی و تربیتی

با سلام ورود شما را به وبلاک گل های دبستان مالک اشتر خوش آمد میگویم زارعی

۸ دلیل برای اینکه نوشابه نخورید1-نوشابه ها موجب تخلیه شدن آب بدن می شوند. نوشابه ها مانند داروهای ادرار آور هستند و بیشتر از آبی که به بدن شما می رسانند موجب از دست دادن آب می شوند. آب بدن برای تجزیه مقدار بسیار زیاد شکر موجود در نوشابه مصرف می شود. برای جایگزین کردن آب از دست رفته، شما باید به ازای هر لیوان نوشابه، 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

2-نوشابه هیچگاه تشنگی شما، یا به عبارت درست نیاز بدن شما به آب را بر طرف نمی کند. تامین نکردن آب مورد نیاز بدن بعد از نوشیدن نوشابه موجب کم آب شدن سلول ها می شود. کم آب بودن سلول ها عامل ضعف سیستم سلولی و ضعف سیستم ایمنی بدن شده و بیماری های بسیاری را ایجاد می کند.

3-مقدار زیاد فسفات موجود در نوشابه مواد معدنی مورد نیز بدن شما را از بین می برد. نوشابه ها از آب خالص ساخته شده اند و این ماده مواد معدنی مورد نیاز بدن را می شوید.کمبود شدید مواد معدنی در بدن موجب بروز بیماری های قلبی (کمبود منیزیم)،‌ پوکی استخوان (کمبود کلسیم)، و بسیاری از بیماری های دیگر می شود. بیشتر ویتامین ها بدون حضور مواد معدنی نمی توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

4-نوشابه می تواند سطوح زنگ زده سپر ماشین و دیگر فلزات را بشوید. می توانید حدس بزنید که با سیستم گوارش و دیگر اعضای بدن انسان چه می کند.

5-مقدار زیاد شکر موجود در نوشابه موجب می شود تا پانکراس مقدار زیادی انسولین تولید کند و این موضوع باعث افت قند خون می شود. افزایش و کاهش شدید قند خون و انسولین موجب بیماری دیابت و بیماری های عدم تعادلی دیگر می شود. این موضوع جلوی رشد عادی کودکان را گرفته و بیماری های دائمی را برای آنها به بار می آورد.

6-نوشابه به شدت با هاضمه تداخل دارد. کافئین و میزان زیاد شکر عمل هاضمه را متوقف می کنند. این بدین معناست که بدن شما هیچ ماده مغذی از غذایی که به تازگی یا چند ساعت پیش خورده اید دریافت نخواهد کرد. اگر سیب زمینی سرخ شده با نوشابه مصرف شود، هضم آن هفته ها به طول خواهد انجامید.

7-نوشابه های رژیمی حاوی آسپارتام هستند و این ماده با بروز افسردگی، بی خوابی، بیماری های اعصاب و بسیاری دیگر از بیماری ها مرتبط است.

8-نوشابه به شدت اسیدی است و در صورتی که به مدت طولانی در قوطی آلمینیومی بماند، مقداری از آلمینیوم را در خود حل می کند. طبق آزمایشات، میزان زیادی از آلمینیوم در مغز همه بیماران آلزایمری موجود است. وجود فلزات سنگین در بدن می تواند عامل بسیاری از بیماری های عصبی باشد.
موضوع: دانستنی ها،

[ چهارشنبه 3 آبان 1396 ] [ 05:28 ب.ظ ] [ مینا زارعی ]

[ نظرات() ]