تبلیغات
گل های دبستان مالک اشتر - تکنولوژی فکر

گل های دبستان مالک اشتر

آموزشی و تربیتی

با سلام ورود شما را به وبلاک گل های دبستان مالک اشتر خوش آمد میگویم زارعی

تکنولوژی فکر

اعتماد به نفس

اعـتماد به نـفـس ، یعنی ایمان به تواناییهای ذاتی و استعدادهای فطری  خویش و ایمان به یاری خــدا درپرورش و گسترش آنها . روانشناسان می گویند در اعتماد به نفس  قدرتی هست که تواناییها و اقتدارتان را دو برابر می کند
. شاید بزرگترین راز اعتماد به نفس این است که چون ما مشابه خداوند آفریده شده ایم ، پیشاپیش صاحب این قدرت هستیم و جزئی از فطرت معنوی ماست . این حقیقت را که همه ی ما با اعتماد به نفس به دنیا می آ یم را می توانیم  در کنش و واکنش کودکان به خوبی مشاهده کنیم .

اگر خوب به رفتار های آنان توجه کنیم در می یابیم که چطور با وجو اینکه بارها زمین می خورند و سختی می کشند باز به خود و پاهای خود اعتماد می کنند و سعی در ایستادن و راه رفتن دارند .   


شاید شما هم مثل من ، گاه به این اندیشه فرو رفته باشد که چرا بعضی از مردم به مشاغل مهم و پردرآمد ارتقاء می یابند و عده ای دیگر با همان میزان تحصیلات به جایی نمی رسند ؟ فکر می کنید شانس پاسخ قانع کننده ای باشد ؟ نه نیست،وقتی افرادی را بررسی می کنیم که به مقامات مهم وپردرآمد رسیده اند در می یابیم که به خودشان و تواناییهایشان اعتقاد دارند ، گویی یک ندای باطنی هدایتشان می کند و آنها همواره آماده اند به صدای دانش درون خودشان گوش کنند .
انگار می دانند که در فطرتشان نیرویی ویژه هست که هرگاه به حکمت و یا بصیرتی گسترده نیاز داشته باشند می توانند با آن تماس بگیرند  وجودِ چنین انسانهایی پر از توازن و اطمینان به خود است ، طوریکه اطرافیان به طور طبیعی به آنها ایمان می آورند و ازعقایدشان  پیروی  می کنند .
موضوع: دانستنی هایی برای دانش آموزانم،

[ پنجشنبه 16 آذر 1396 ] [ 03:32 ب.ظ ] [ مینا زارعی ]

[ نظرات() ]